Informacje

Indeks nośności
82 (do 475 kg)
Indeks prędkości
T (do 190 km/h)
Run Flat
Nie
Rant ochronny
Nie
Oś pojazdu
Brak danych
Generowany hałas zewnętrzny
69dB
Hamowanie na mokrej nawierzchni
   C    
Opór toczenia
   F    

Kup

Ilość

Sposób sortowania

dni W takim czasie otrzymasz wybrane produkty.
PLN W takiej kwocie kupisz wybrane produkty.

Jeżeli chcesz sprawdzić w jaki sposób została wyliczona kwota wybranego przez Ciebie towaru, kliknij tutaj. Zobaczysz listę naszych magazynów.

Dostępność Cena za sztuke Czas dostawy
217zł 2 dni
229zł 2 dni
Więcej informacji

Dlaczego My?

Bezpieczeństwo transakcji

Uczciwa firma

Nowe wysokiej jakości produkty

Kupujesz bez obaw

Gwarancja dostępności

Wysoka jakość obsługi klienta

Zimowa opona Dębica Frigo 2 jest następczynią bardzo popularnej wśród polskich kierowców opony Dębica Frigo Directional i rozwija jej najlepsze cechy. Podstawowym walorem Dębicy Frigo 2 jest użycie do produkcji udoskonalonej, nowoczesnej mieszanki chemicznej, bardziej odpornej na ścieranie i osiągającej wyższe parametry w niskich temperaturach.
Konstruktorzy nowej opony Dębica Frigo 2 zadbali o nowy, wyostrzony kontur kierunkowego bieżnika, zestawiając środkowe jego elementy w taki sposób, że tworzą rysunek choinki o zaostrzonym w stosunku do poprzedniczki, profilu. Dwa pasy bieżnika zbiegające się w centralnej części opony, tworzą linię szerokiego żebra silnie przylegającego do drogi. Boczne nacięcia zbiegające w kierunku barków, geometrycznie porównywalne są z trzema kanałami obwodowymi oddzielającymi poszczególne części bieżnika. Wszystkie elementy bieżnika pokryte są siecią falistych lamelek reagujących na zmieniającą się rzeźbę drogi. Taka architektura części czołowej opony Dębica Frigo 2 zapewnia sterowność auta na drodze zaśnieżonej, przemarzniętej i pokrytej lodem, błotnistej i zalanej wodą. Sprężystość, jaką Dębica Frigo 2 zachowuje dzięki nowatorskiemu budulcowi, zapewnia doskonałe przyleganie na ostrych zakrętach i zapobiega poślizgom w sytuacji konieczności nagłego przyspieszenia, czy raptownego hamowania.
Rzeźba bieżnika ułatwia odprowadzanie wody i błota z powierzchni opony. Ukośne nacięcia boczne odprowadzają napotkaną na drodze wodę poza obręb kontaktu bieżnika z jezdnią. Cała opona zbudowana jest w taki sposób, że osnowa bardzo dobrze znosi gwałtowne przeciążenia, utrzymując sterowność auta w trudnych warunkach. Sprężysty bieżnik, poprzez znaczną eliminację zagrożenia poślizgiem i zdolność reakcji na zmianę warunków jazdy sprawia, że Dębica Frigo 2 jest oponą o niskich szumach jezdnych, a zdolność do łagodnego pokonywania nierówności i zaprojektowana eliminacja drgań oferują duży komfort jazdy nawet najbardziej wybrednym użytkownikom.
Dębica Frigo 2 rekomendowana jest dla szerokiej gamy samochodów. Jest ogumieniem ekonomicznym i bezpiecznym, odpornym na zużycie, a więc zapewniającym długie przebiegi, utrzymującym stabilną trakcję w zmieniających się warunkach drogowych i atmosferycznych, przygotowanym do osiągania prędkości maksymalnej 190 km/h.
Stan Nowy
Rozmiar 185/55R15
Szerokość 185
Profil 55
Średnica 15
Nazwa bieżnika Frigo 2
Indeks nośności 82
Indeks prędkości T
Sezon Zima
Rok produkcji
Dodatkowe oznaczenia
RunFlat Nie
Przeznaczenie Osobowe
Opona bieżnikowana Nie
Oś pojazdu
Poziom hałasu 2
Producent Dębica
Typ opony Osobowe
Generowany hałas zewnętrzny 69
Hamowanie na mokrej nawierzchni C
Opór toczenia F