Pojazd

Sezon

Rozmiar

Producent

Wróć

Mycie kół – wszystko, co musisz wiedzieć

heading_title

Praca w silnie zanieczyszczonych warunkach, jazda po mocno zabrudzonej powierzchni czy konieczność zmagania się z błotem pośniegowym i innymi zanieczyszczeniami – wszystko to sprawia, że koła samochodów osobowych i ciężarowych pokrywają tony agresywnego i trudnego do usunięcia brudu. Rozwiązaniem jest profesjonalne mycie kół, które możemy wykonać za pomocą specjalistycznych myjni rolkowych. Dowiedz się, kiedy jest najlepsza pora na czyszczenie kół w twoim samochodzie oraz gdzie skorzystać z tego rodzaju usługi.

 

Kiedy warto zdecydować się na czyszczenie kół?

 

Przylepiający się do opon i felg brud, jest nie tylko kwestią estetyki. Błoto, piasek, substancje chemiczne, smary, oleje i inne zanieczyszczenia, mogą znacznie obniżyć skuteczność hamowania, doprowadzając do tragedii na drodze. Im szybciej zdamy sobie z tego sprawę, tym lepiej dla nas samych i wszystkich pozostałych uczestników ruchu drogowego. Regularne czyszczenie opon i felg sprawia, że nasze auta nie tylko prezentują się bardziej efektownie, ale także, w lepszym stopniu zapewniają nam komfort i bezpieczeństwo jazdy. Rozwiązaniem dedykowanym kierowcom są profesjonalne myjnie rolkowe, pozwalające na precyzyjne szczotkowanie i czyszczenie kół, silnika, a także wszystkich innych elementów podwozia samochodu.

 

W przypadku kierowców samochodów osobowych standardowa pora, gdy większość z nich decyduje się na mycie kół, to początek wiosny. Koła po zimie mają na siebie pozostałości błota pośniegowego, soli drogowej oraz wielu innych zanieczyszczeń, które nie tylko oszpecają nasze auto, ale przede wszystkim, ograniczają przyczepność opony do nawierzchni oraz osłabiają parametry bieżnika. Właśnie dlatego, mycie kół po zakończeniu sezonu zimowego jest sprawdzonym sposobem na bezpieczną jazdę. Warto wówczas zdecydować się również na mycie podwozia i czyszczenie silnika. Oczywiście, jeśli w ciągu roku poruszamy się w mocno zanieczyszczonym środowisku (tereny budowlane, przemysłowe, drogi gruntowe, błota itp.), nasze koła wymagają częstszego mycia niż raz do roku. W podobnej sytuacji znajdują się kierowcy aut ciężarowych, którzy również powinni zadbać o czystość kół w swoich samochodach, do czego dodatkowo zobowiązują ich odpowiednie przepisy.

 


Gdzie na czyszczenie kół?

  

Skutecznym sposobem czyszczenia kół w autach osobowych i ciężarowych są wspomniane wcześniej myjnie rolkowe. Tego rodzaju urządzenia umożliwiają osobne czyszczenie każdej osi, co gwarantuje doskonałą precyzję i dokładność, jak również znacznie przyspiesza cały proces. Myjnie tego rodzaju wyposażone są w specjalne dysze dozujące środek czyszczący oraz zestaw ruchomych szczotek, umożliwiają także woskowanie i inne zabiegi pielęgnacyjne. Coraz częściej myjnie rolkowe znajdziemy na stacjach benzynowych oraz na myjniach bezdotykowych.