Pojazd

Sezon

Rozmiar

Producent

Wróć

Kalkulator OC bez podawania danych - jak to działa?

heading_title

Kalkulator OC bez podawania danych - jak to działa?

Przy obliczaniu orientacyjnej składki na ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych kalkulatory OC biorą pod uwagę wiele ważnych kwestii.

Jednak nie każdy kierowca chce podawać swoje dane osobowe, albo może nie znać jeszcze wszystkich parametrów ubezpieczanego auta. Jak działa wówczas kalkulator OC bez podawania danych?

Narzędzie wyliczające składkę na OC

Każdy kalkulator ubezpieczeń OC pozwala na zapoznanie się z prawdopodobną wysokością składki ubezpieczeniowej, ale jednak wymaga wpisania odpowiednich danych dotyczących:

·         ubezpieczanego pojazdu,

·         warunków ubezpieczenia,

·         osoby ubezpieczającej pojazd.

Takie zgodne z prawdą informacje są podstawą dla prawdziwej i rzetelnej kalkulacji składki. Każda firma ubezpieczeniowa zapyta swojego potencjalnego klienta o te dane, a ich wskazanie będzie konieczne dla skonstruowania zindywidualizowanej oferty na ubezpieczenie OC.

W zamian za wskazanie danych ubezpieczanego pojazdu i swoich własnych, kalkulator ubezpieczeniowy, np. kalkulator ubezpieczeń oc (https://kalkulator.ubezpieczamy-auto.pl/kalkulator/oc-ac/) zwróci kilkanaście ofert ubezpieczeń OC danego pojazdu.

Jakie dane są niezbędne do porównania cen OC?

Do oszacowania składki na OC nie wystarczy wskazanie marki, modelu i wieku pojazdu. Na tej podstawie nie można podać nawet orientacyjnej składki na polisę OC, ponieważ kalkulator nie dysponuje wszystkimi czynnikami wpływającymi na jej wysokość.

Co ciekawe, jeśli decydujesz się na ubezpieczenie samochodu online na ubezpieczamy-auto.pl, musisz podać nieco więcej danych, niż w klasycznym formularzu ubezpieczeniowym, ponieważ informacje te pochodzą od wszystkich towarzystw ubezpieczeniowych współpracujących z porównywarką.

Do podstawowych danych, jakie trzeba podać dla kalkulacji składki na ubezpieczenie OC komunikacyjne, należy zaliczyć:

·         dane dotyczące samochodu podlegającego ubezpieczeniu - marka, model, rok produkcji, rodzaj paliwa, pojemność silnika, kolor, kraj pochodzenia, data pierwszej rejestracji, numer rejestracyjny, fakt użytkowania auta za granicą, fakt przewożenia samochodem dzieci, ilość i rodzaj zabezpieczeń antykradzieżowych, miejsce rejestracji i miejsce parkowania, obecny i deklarowany przebieg;

·         dane dotyczące właściciela samochodu - imię i nazwisko, wiek, data otrzymania prawa jazdy, miejsce zamieszkania, stan cywilny, wykonywany zawód, liczba dzieci w rodzinie, historia ubezpieczenia - wraz ze wskazaniem liczby lat bezszkodowych ubezpieczenia czy wysokości zgromadzonych zniżek na OC.

Jeśli samochód jest współwłasnością, w kalkulatorze OC trzeba będzie jeszcze wpisać dane współwłaściciela lub współwłaścicieli, zwłaszcza jeśli mamy przy tym do czynienia z tzw. młodym kierowcą.

Niektóre z pytań w formularzu kalkulatora składki OC mogą wydawać się całkowicie bez znaczenia dla wysokości składki, ale często mają one na to duży wpływ. Są to m.in. pytania o kolor samochodu, stan cywilny czy zawód posiadacza pojazdu.

Jeśli wypełnisz wszystkie wymagane pola w kalkulatorze OC, otrzymasz oferty od kilkunastu firm ubezpieczeniowych. W wielu przypadkach możesz zapisać swoją kalkulację i wrócić do niej, jeśli zajdzie taka potrzeba.