Informacje

Indeks nośności
91 (do 615 kg)
Indeks prędkości
H (do 210 km/h)
Run Flat
Nie
Rant ochronny
Nie
Oś pojazdu
Brak danych
Generowany hałas zewnętrzny
69dB
Hamowanie na mokrej nawierzchni
   A    
Opór toczenia
   B    

Kup

Ilość

Sposób sortowania

dni W takim czasie otrzymasz wybrane produkty.
PLN W takiej kwocie kupisz wybrane produkty.

Jeżeli chcesz sprawdzić w jaki sposób została wyliczona kwota wybranego przez Ciebie towaru, kliknij tutaj. Zobaczysz listę naszych magazynów.

Dostępność Cena za sztuke Czas dostawy
229zł 2 dni
235zł 2 dni
Więcej informacji

Dlaczego My?

Bezpieczeństwo transakcji

Uczciwa firma

Nowe wysokiej jakości produkty

Kupujesz bez obaw

Gwarancja dostępności

Wysoka jakość obsługi klienta

Goodyear EfficientGrip Performance



Opona letnia do samochodów osobowych o wysokich osiągach. Charakteryzuje się doskonałym prowadzeniem i hamowaniem na mokrej nawierzchni oraz niskimi oporami toczenia. Wykorzystuje innowacyjne rozwiązania technologiczne takie jak: ActiveBraking, WearControl.

Jest oponą letnią zakwalifikowaną do segmentu opon bardzo wysokich osiągów Ultra High Performance (UHP). Konstruktorzy umiejętnie połączyli wysokie osiągi oraz dbałość o aspekty ekologiczne. Zastosowane nowatorskie technologie pozwoliły znacząco obniżyć opory toczenia, co czyni produkt niezwykle przyjazny dla środowiska. W Europie doceniono model zaliczana do klasy premium i Efficientgrip otrzymał nagrodę Nordic Ecolabel. Owe walory sprawiły, że Renault i Mercedes zdecydowały się zastosować ją w niektórych swoich modelach jako oryginalne wyposażenie (OE-Original Equipment). Mieszanka oraz innowacyjna technologia zastosowane w procesie produkcyjnym ograniczają zużycie paliwa (FuelSaving Technology), związane jest to ze zmniejszeniem ciężaru opony i redukcji oporów toczenia. Bieżnik Goodyear EfficientGrip składa się z szerokich rowków obwodowych, które zapewniają przyczepność na mokrych i suchych nawierzchniach. Za odprowadzenie wody spod powierzchni opony i zapobieganie zjawisku aquaplaningu odpowiadają poprzeczne nacięcia. Dodatkowo proces hamowania wspomaga odpowiednia struktura powierzchni bieżnika, specjalnie zaprojektowane lamele utrzymują odpowiednia sztywność opony. Zastosowana technologia wspomaga kontrolę i precyzję prowadzenia, zapewniając komfort jazdy.

Zalety:
Pewne kierowanie i krótka droga hamowania na mokrej nawierzchni dzięki innowacyjnym trójwymiarowym blokom bieżnika zwiększającym powierzchnię kontaktu opony z nawierzchnią oraz dzięki specjalnej mieszance gumowej bieżnika.

Niskie opory toczenia i oszczędność paliwa dzięki zastosowaniu nowej generacji mieszanki gumowej zoptymalizowanej pod kątem uzyskiwania niskich oporów toczenia oraz dzięki specjalnej powłoce CoolCushion Layer 2 zwiększającej efektywność energetyczną opony.

Pewne prowadzenie przy wysokich prędkościach dzięki specjalnej konstrukcji żebra centralnego opony zachowującego sztywność bieżnika w czasie pokonywania zakrętów.

Unikalne Cechy:
ActiveBraking Technology: zapewnia krótszą drogę hamowania na mokrej i suchej nawierzchni. Trójwymiarowe klocki bieżnika zwiększają powierzchnię kontaktu z nawierzchnią w czasie hamowania.

WearControl Technology: wykorzystuje nowoczesne mieszanki gumowe, odpowiadające za bardzo dobre zachowanie opony na mokrej nawierzchni oraz za niskie opory toczenia.

CoolCushion Layer 2: specjalna warstwa gumowa ograniczająca emisję ciepła w części centralnej bieżnika, co przekłada się na zwiększenie efektywności energetycznej opony.

Ciągłe żebro centralne: zachowanie ciągłości żebra centralnego przekłada się na zwiększenie sztywności bieżnika, a tym samym na pewniejsze pokonywanie zakrętów przy wysokich prędkościach.

Najwyższe parametry w swojej klasie przy zachowaniu wysokich osiągów.

  • Opona do aut klasy średniej i wyższej
  • Krótka droga hamowania na mokrej i suchej nawierzchni
  • Niskie opory toczenia i mniejsze zużycie paliwa
  • Wysoka przyczepność na mokrej nawierzchni

Ocena A w kategorii "przyczepności na mokrej nawierzchni". Ocena A - najwyższa ocena w ramach klasyfikacji UE w odniesieniu do przyczepności na mokrej nawierzchni. Większość rozmiarów osiąga ocenę A w kategorii "przyczepność na mokrej nawierzchni. Oceny mogę różnić się w zależności od rozmiaru.

Krótsza droga hamowania na suchej i mokrej nawierzchni.Innowacyjne trójwymiarowe bloki bieżnika zwiększają swoją powierzchnią kontaktu z podłożem w czasie hamowania.

Krótka droga hamowania na mokrej nawierzchni oraz mniejsze zużycie paliwa. Technologia WearControl zapewnia optymalną równowagę między przyczepności na mokrej nawierzchni a niskimi oporami toczenia w trakcie całego okresu eksploatacji opony.



Stan Nowy
Rozmiar 195/65R15
Szerokość 195
Profil 65
Średnica 15
Nazwa bieżnika Efficientgrip Performance
Indeks nośności 91
Indeks prędkości H
Sezon Lato
Rok produkcji
Dodatkowe oznaczenia
RunFlat Nie
Przeznaczenie Osobowe
Opona bieżnikowana Nie
Oś pojazdu
Poziom hałasu 2
Producent Goodyear
Typ opony Osobowe
Generowany hałas zewnętrzny 69
Hamowanie na mokrej nawierzchni A
Opór toczenia B